Sayfa Sayısı: 272

Ebat: 16.5cm × 23.5cm

ISBN: 978-605-67436-0-3

Üç Gölge

Yazar ve Çizer: Cyril Pedrosa

SATIN AL

Joachim, anne babasıyla birlikte her şeyden uzak, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürüyordu. Ansızın hayatlarına giren gölgeler her şeyi değiştirene dek, bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Kaçmak ya da boyun eğmek: Amansız bir tehlike baş gösterdiğinde çocuğunuzu korumak için ne yapardınız?

Anne babaların çocuklarını kaybetme korkusu gibi hassas bir konuyu incelik ve empatiyle işleyen Üç Gölge, okuyucuyu alegorilerle bezeli masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Fransa'nın en önemli çizgi roman etkinliği Angoulême çizgi roman festivalinde ödüllendirilen ve yazarına Amerikan National Cartoonists Society çizgi roman ödülünü kazandıran bu fantastik eser, Cyril Pedrosa'nın adını çizgi romanın en önemli isimleri arasına yazdırmasını sağlamıştır. 

Yakın bir arkadaşının çocuğunu kaybetmesine tanık olan Pedrosa, bu deneyiminden esinlendiği kitabında; García Márquez ve Borges gibi edebi gelenekleri harmanlayarak okuyucuya şiirsel bir dille ulaşıyor. Siyah ve beyazı ustalıkla kullanan çizer, Üç Gölge'de duygu geçişlerini farklı tekniklerleaktararak unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Çevirmen: Doğan Şima

Grafik: Veli Okulan / Lale Okulan

Yayın Tarihi: Haziran 2017

> Goodreads sayfası

Sayfa Sayısı: 272

Ebat: 16.5cm × 23.5cm

ISBN: 978-605-67436-0-3

Kitaptan küçük bir bölüm

Kitaptan küçük bir bölüm

Top