Ugo Bienvenu

Ugo Bienvenu eğitimine Estienne okulunda başlayıp ardından Gobelins Animasyon Sineması Bölümüne geçmiştir. 2010’da, Los Angeles’taki Californian Institute of Arts’ta deneysel animasyona yönelir ve ilk kısa metrajlı filmi Je t’aime’i çeker.

Fransa’ya döndüğünde Miyu Productions şirketine dahil olup bir yandan da Arts Décoratifs de Paris okulunda “gerçek zamanlı imajlar” programında araştırmacı öğrenci olarak eğitimini sürdürür. İlerleyen yıllarda, hem tek başına hem de Kevin Manach ile birlikte kısa metrajlı film ve klipler çeker. Bunların arasında Renart için yaptığı Une île, Maman, Voyage chromatique, Jabberwocky grubu için çektiği Fog’un yanı sıra, Le Sodat méconnu, La Face cachée de la Lune ve Galapagos de Californie belgesellerinin animasyon bölümleri sayılabilir. 2014’te, Mia Hansen-Love’ın Eden isimli filminde oyuncu ve çizer olarak yer alır, aynı zamanda Christian Debbane ile birlikte filmin jeneriğini yapar. 2016’da arkadaşı Kevin Manach ile birlikte Marvel ve Disney için Ant-Man üzerine kısa metrajlı bir seri hayata geçirir, ve uzun metrajlı animasyon filmi Domenica’nın geliştirilmesinde çalışır.

İlk grafik romanı Sukkwan Island, 2014’te Denoël Graphic’ten, ardından 2016’da Folio’dan çıkar. 2017’de aynı yayınevinde Paiement Accepté isimli kitabı yayımlanır.

2018’de Félix de Givry ile birlikte Remembers yapım şirketini kurar. Tiherry Mugler, gözlük markası Gentle Monsters için reklam filmleri çeker, aynı zamanda spot reklamlar yaptığı Hermès için eşarp tasarlar. Eş zamanlı olarak, Cédric Kpannou ve Charles Ameline ile kendi yayınevi Réalistes’i kurarak üçüncü çizgi romanını, Premium +, yayımlar.

Tercih düzeni yazarın dördüncü kitabıdır.

 

Yayınevimizden çıkan kitapları

Tercih Düzeni

Ugo Bienvenu
Top