yeni

Sayfa Sayısı: 80

Ebat: 19.5cm × 26.5cm

ISBN: 978-625-99019-7-8

Kiraz’ın Günlükleri 1. cilt Kayıp Hayvanat Bahçesi

Yazar: Joris Chamblain

Çizer: Aurélie Neyret

Senaryosunu Joris Chamblain’in yazdığı ve Aurélie Neyret’nin resimlediği çizgi roman serisi Kiraz’ın Günlükleri ilk cildiyle artık Türkçede!

 

Sürükleyici hikâye anlatımı ve büyüleyici çizimleriyle dünya çapında her yaştan okurun kalbini fetheden bu seri, 11 yaşındaki, yaratıcı kız çocuğu Kiraz karakterinin etrafında biçimleniyor. Nereye giderse gitsin yanında her zaman bir defter taşıyan Kiraz, bu deftere gözlemlerini, çizimlerini ve hayatındaki insanlar ve olaylar hakkındaki düşüncelerini kaydeder.

Kiraz, mahallesindeki insanların gizemlerini ve sırlarını ortaya çıkarmak için keskin gözlem gücünü kullanan amatör bir dedektiftir adeta. Seri boyunca, ilginç komşularından kütüphane görevlilerine kadar pek çok kişiyle arkadaş olur ve her karşılaşma Kiraz’ın çözmesi için yeni bir hikâye veya bulmaca ortaya çıkarır.

Kiraz’ın maceraları boyunca karşılaştığı insanlarla kurduğu bağlar sadece onların hayatlarına bir pencere açmakla kalmıyor, okurların arkadaşlık, aile, güven ve kendini keşfetme temalarına yakından bakmasına da olanak sağlıyor. Ayrıca Kiraz'ın yaşadığı maceraları kendi bakışıyla ve içini dökercesine anlattığı, bir günlük biçiminde tasarlanmış sayfalarıyla bu çizgi roman serisi çocuk okurlarda yazma hevesini uyandırmaya katkıda bulunuyor.

 

Kiraz’ın Günlükleri dokunaklı anlatımı, müthiş detaylara sahip çizimleri ve önemli temaları hassasiyetle ele alışıyla uluslararası alanda pek çok övgü toplayarak 15 dile çevrildi, Fransa'nın en önemli çizgi roman festivali Angoulême'de en iyi gençlik çizgi romanı ödülünü aldı. Hikâyelerdeki gizem unsuru, renkli çizimlerle birleşen iç açıcı anlar ve Kiraz karakterinin cana yakınlığı bir araya gelince çizgi roman severlerin ilgisini çekecek, daha önce bu dünyaya adım atmamış meraklı okurlar için de iyi bir başlangıç olabilecek bir seri ortaya çıkıyor. Her biri bambaşka maceraları konu alan beş kitaplık Kiraz’ın Günlükleri serisinin ilk kitabı Kayıp Hayvanat Bahçesi, 9 yaş ve üzeri tüm okurlar için harika bir çizgi roman.

Çevirmen: Damla Kellecioğlu

Grafik: Veli Okulan

Editör: Esra Kökkılıç

Yayın Tarihi: Ocak 2024

Sayfa Sayısı: 80

Ebat: 19.5cm × 26.5cm

ISBN: 978-625-99019-7-8

Kitaptan küçük bir bölüm

Kitaptan küçük bir bölüm

Top